Dom jest przeznaczony do zamieszkania przez 500 osób i pokryty 5000 drzew. Wszystkie rośliny wchodzące w skład projektu zostały wybrane z rodzimych, nieinwazyjnych gatunków. Znajdują się tu 404 drzewa, głównie Ginkgo biloba – należące do rodzaju Ginkgoales, starożytnego rzędu drzew, którego początki sięgają ponad 290 milionów lat.
W projekcie wykorzystano również 4 620 krzewów oraz 2 409 metrów kwadratowych wieloletniej trawy, kwiatów i roślin pnących.
Szacuje się, że każdego roku pionowy las będzie pochłaniał około 20 ton dwutlenku węgla, emitując jednocześnie około 10 ton tlenu.
„Projekt umożliwia doskonały widok na fasady obsadzone drzewami, wzmacniając zmysłowe doświadczenie zieleni i integrując krajobraz roślinny z wymiarem architektonicznym” – mówi architekt Stefano Boeri.
Nie jest to jednak jedyny projekt Stefano Boeri planowany w Chinach. Trwają prace nad Leśnym Miastem Liuzhou w górskiej prowincji Guangxi w południowych Chinach.
Liuzhou Forest City pomieści 30 000 osób, wraz z 40 000 drzew i ponad milionem roślin z ponad 100 różnych gatunków.
Opisywany jako „miejski organizm”, ma za zadanie pochłaniać 9000 ton dwutlenku węgla rocznie, wraz z ponad 50 tonami mikrocząsteczek. Chodzi o to, że może pomóc w poprawie jakości powietrza, jak również w walce z emisją dwutlenku węgla.
Źródło: www.euronews.com, www.stefanoboeriarchitetti.net/en/project/liuzhou-forest-city/
Skontaktuj się z nami
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego