Blog

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Czy słyszałeś o projekcie „THE LINE”?

data publikacji
5.01.2023
udostępnij
Czy słyszałeś o projekcie „THE LINE”?

THE LINE to miasto, które będzie korzystać w 100% z energii odnawialnej. 95% ziemi zostanie zachowane dla przyrody. Miasto bez dróg, samochodów i emisji. Zdrowie i dobre samopoczucie ludzi będzie miało priorytet nad transportem i infrastrukturą, w przeciwieństwie do tradycyjnych miast. Tylko 200 metrów szerokości, ale 170 kilometrów długości i 500 metrów nad poziomem morza.

Będzie stanowić kluczową część Neom – regionu zasilanego energią odnawialną, który powstaje na terenie Arabii Saudyjskiej, Jordanii i Egiptu.

THE LINE pomieści docelowo 9 milionów ludzi i zostanie zbudowana na powierzchni zaledwie 34 kilometrów kwadratowych. Oznacza to zmniejszenie powierzchni infrastruktury, co pozwoli na uzyskanie niespotykanej wcześniej wydajności w funkcjonowaniu miasta. Idealny klimat przez cały rok zapewni mieszkańcom możliwość korzystania z otaczającej ich przyrody. Mieszkańcy będą mieli również dostęp do wszystkich udogodnień w odległości pięciominutowego spaceru, a także do szybkiej kolei, której czas przejazdu z miejsca na miejsce wynosi 20 minut.

THE LINE OFERUJE:

DOSTĘP DO NATURY

Projekt ten oferuje natychmiastowy i nieprzerwany dostęp do natury w ciągu dwuminutowego spaceru dzięki zróżnicowanym otwartym przestrzeniom, zawieszonym na wielu poziomach. Równy dostęp do nieskazitelnych widoków na otaczający naturalny krajobraz, góry i niebo – dla wszystkich – unikając rozrostu miast dzięki zmniejszonemu śladowi infrastruktury.

CZYSTE POWIETRZE DLA WSZYSTKICH

Miasto będzie zeroemisyjne, dzięki wyeliminowaniu infrastruktury, takiej jak samochody i drogi. Będzie działać w 100% w oparciu o energię odnawialną, włączając w to działalność przemysłu. Integracja z naturą i otwartymi przestrzeniami będzie odgrywać ważną rolę w oczyszczaniu jakości powietrza.

WIĘCEJ CZASU DLA UKOCHANYCH BLISKICH

Wszystko będzie dostępne w ciągu pięciu minut spacerem, a wydajna sieć transportu publicznego zaoferuje podróż od końca do końca w zaledwie 20 minut. Zautomatyzowane usługi będą napędzane przez sztuczną inteligencję. Bliskie sąsiedztwo udogodnień sprawi, że mieszkańcy będą często widywać rodzinę i przyjaciół dzięki spontanicznym spotkaniom.

 

Aby zapewnić stworzenie przestrzeni mikroklimatycznych, środowisko zostało starannie zaprojektowane, aby umożliwić optymalną równowagę światła słonecznego, cienia i naturalnej wentylacji. Ponadto, zielone, otwarte przestrzenie w całym mieście jeszcze bardziej zwiększą komfort osób tu mieszkających, pracujących i odwiedzających.

Źrodło: www.neom.com, www.dezeen.com

Zobacz także

Ulubione kierunki Polaków na wakacje.

Ulubione kierunki Polaków na wakacje.

data publikacji
25.02.2022
Krótkie podsumowanie roku 2021

Krótkie podsumowanie roku 2021

data publikacji
20.02.2022
Co to jest własność?

Co to jest własność?

data publikacji
3.01.2023
Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Chcesz sprzedać, kupić nieruchomość?

Skontaktuj się z nami

lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, ta strona używa cookies. Dowiedz się, jak używamy cookies i jak można zmienić swoje ustawienia.