Blog

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Czy słyszałeś o projekcie „THE LINE”?

data publikacji
5.01.2023
udostępnij
Czy słyszałeś o projekcie „THE LINE”?

THE LINE to miasto, które będzie korzystać w 100% z energii odnawialnej. 95% ziemi zostanie zachowane dla przyrody. Miasto bez dróg, samochodów i emisji. Zdrowie i dobre samopoczucie ludzi będzie miało priorytet nad transportem i infrastrukturą, w przeciwieństwie do tradycyjnych miast. Tylko 200 metrów szerokości, ale 170 kilometrów długości i 500 metrów nad poziomem morza.

Będzie stanowić kluczową część Neom – regionu zasilanego energią odnawialną, który powstaje na terenie Arabii Saudyjskiej, Jordanii i Egiptu.

THE LINE pomieści docelowo 9 milionów ludzi i zostanie zbudowana na powierzchni zaledwie 34 kilometrów kwadratowych. Oznacza to zmniejszenie powierzchni infrastruktury, co pozwoli na uzyskanie niespotykanej wcześniej wydajności w funkcjonowaniu miasta. Idealny klimat przez cały rok zapewni mieszkańcom możliwość korzystania z otaczającej ich przyrody. Mieszkańcy będą mieli również dostęp do wszystkich udogodnień w odległości pięciominutowego spaceru, a także do szybkiej kolei, której czas przejazdu z miejsca na miejsce wynosi 20 minut.

THE LINE OFERUJE:

DOSTĘP DO NATURY

Projekt ten oferuje natychmiastowy i nieprzerwany dostęp do natury w ciągu dwuminutowego spaceru dzięki zróżnicowanym otwartym przestrzeniom, zawieszonym na wielu poziomach. Równy dostęp do nieskazitelnych widoków na otaczający naturalny krajobraz, góry i niebo – dla wszystkich – unikając rozrostu miast dzięki zmniejszonemu śladowi infrastruktury.

CZYSTE POWIETRZE DLA WSZYSTKICH

Miasto będzie zeroemisyjne, dzięki wyeliminowaniu infrastruktury, takiej jak samochody i drogi. Będzie działać w 100% w oparciu o energię odnawialną, włączając w to działalność przemysłu. Integracja z naturą i otwartymi przestrzeniami będzie odgrywać ważną rolę w oczyszczaniu jakości powietrza.

WIĘCEJ CZASU DLA UKOCHANYCH BLISKICH

Wszystko będzie dostępne w ciągu pięciu minut spacerem, a wydajna sieć transportu publicznego zaoferuje podróż od końca do końca w zaledwie 20 minut. Zautomatyzowane usługi będą napędzane przez sztuczną inteligencję. Bliskie sąsiedztwo udogodnień sprawi, że mieszkańcy będą często widywać rodzinę i przyjaciół dzięki spontanicznym spotkaniom.

 

Aby zapewnić stworzenie przestrzeni mikroklimatycznych, środowisko zostało starannie zaprojektowane, aby umożliwić optymalną równowagę światła słonecznego, cienia i naturalnej wentylacji. Ponadto, zielone, otwarte przestrzenie w całym mieście jeszcze bardziej zwiększą komfort osób tu mieszkających, pracujących i odwiedzających.

Źrodło: www.neom.com, www.dezeen.com

Zobacz także

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Chcesz sprzedać, kupić nieruchomość?

Skontaktuj się z nami

lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, ta strona używa cookies. Dowiedz się, jak używamy cookies i jak można zmienić swoje ustawienia.