Blog

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Korea Południowa i kolejne pływające miasto

data publikacji
16.03.2023
udostępnij
Korea Południowa i kolejne pływające miasto

Ze względu na podnoszący się poziom wód, państwa planują miasta na wodzie. Od 1880 roku średni globalny poziom morza podniósł się o 8-9 cali, a do 2050 roku może wzrosnąć o kolejne 12 cali.

Korea Południowa jest kolejnym państwem, które zmierza do budowy miasta na wodzie, które będzie też węzłem żeglugowym.

 

Busan jest zamieszkały przez 3,4 miliona mieszkańców i jest miastem portowym. Aby dostosować się do podnoszących się wód morskich, Busan podpisał w 2021 roku partnerstwo z Oceanix i The United Nations Human Settlements Program w celu opracowania pływającego miasta. BIG-Bjarke Ingels Group i Samoo Architects & Engineers, należący do Samsunga, są głównymi architektami pływającego miasta.

 

Prototyp pływającego miasta składa się z połączonych ze sobą platform o łącznej powierzchni 6,27 ha. Każdy z pływających, modułowych elementów miasta został zaprojektowany z myślą o konkretnym przeznaczeniu, takim jak przestrzeń mieszkalna, zaplecze badawcze czy noclegownia.

Przewiduje on wspólnotę mieszkańców na poziomie 12 000 osób z możliwością rozbudowy do ponad 100 000 osób.

Pływające miasto jest również w pełni zrównoważone dzięki panelom słonecznym, a cała woda używana w pływającym mieście będzie oczyszczana i poddawana recyklingowi.

 

 

 

Źródło: https://www.cnbc.com/2022/04/26/worlds-first-floating-city-prototype-busan-south-korea.html

https://www.insider.com/south-korea-floating-city-busan-sustainable-oceanix-climate-photos-2022-5#other-countries-and-companies-have-announced-similar-floating-city-plans-in-the-past-8

Zobacz także

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Chcesz sprzedać, kupić nieruchomość?

Skontaktuj się z nami

lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, ta strona używa cookies. Dowiedz się, jak używamy cookies i jak można zmienić swoje ustawienia.