Blog

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Krótkie podsumowanie roku 2021

data publikacji
20.02.2022
udostępnij
Krótkie podsumowanie roku 2021

Rok 2021 był świetny pod względem sprzedaży domów, ale nie najlepszy, jeśli próbowałeś je kupić. Ceny domów gwałtownie wzrosły, a liczba domów na sprzedaż spadła. Chociaż rynek mieszkaniowy w 2022 roku nadal będzie się skłaniał ku sprzedającym, to jednak daje on nieco większe szanse kupującym na zdobycie wymarzonego domu. Trwająca pandemia i jej wpływ na gospodarkę Polski sprawiły, że rynek mieszkaniowy w 2021 roku nie był typowy.

Praca zdalna, niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, niedobór materiałów budowlanych i nierówność majątkowa to tylko niektóre z czynników, które złożyły się na historyczny rok dla rynku nieruchomości. Kupujący płacili więcej za domy, kupowali je wcześniej niż planowali, szukali ich poza rodzinnymi miastami. Wzrost cen nieruchomości w ubiegłym roku oscyluje między 15% a 20%. Szalony rynek mieszkaniowy w 2021 roku był jednym z najciekawszych, ale w 2022 roku może stać się bardziej zrównoważony.

Zobacz także

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Chcesz sprzedać, kupić nieruchomość?

Skontaktuj się z nami

lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, ta strona używa cookies. Dowiedz się, jak używamy cookies i jak można zmienić swoje ustawienia.