Blog

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Maldives Floating City – miasto na wodzie

data publikacji
8.03.2023
udostępnij
Maldives Floating City – miasto na wodzie

Maldives Floating City to jedna z pierwszych inwestycji nowej ery.

Miasto ma pomieścić 20 000 mieszkańców i otworzy swoje bramy w 2027.

Miasto posiada opartą na naturze strukturę dróg i kanałów wodnych przypominającą sposób organizacji prawdziwego korala mózgowego.

Koral mózgu to rodzaj koralowca, który swoim wyglądem przypomina mózg lub labirynt.

 

Idea budowy miasta na wzór korala mózgowego ma wskazywać na połączenie człowieka z naturą. Ma uczyć jak szanować i ulepszać świat. Malediwy są centrum ochrony koralowców na świecie i z tego też powodu chcą edukować i edukować w zakresie odpowiedzialności ludzi wobec natury.

Pomysł stworzenia pływającego miasta nie powstał z próżności, ale z praktycznego powodu, który zagraża archipelagowi i wszystkim jego mieszkańcom.
Większość wysp Malediwów znajduje się na wysokości mniejszej niż jeden metr od poziomu morza, co oznacza, że do 2100 roku, kiedy to poziom wody podniesie się nawet o metr, znajdą się one pod wodą.

Pływające miasto może jednak pozostać w dużej mierze nienaruszone, ponieważ będzie się podnosić wraz z podnoszącym się poziomem wody.

W mieście, zlokalizowanym na obszarze laguny, będzie wszystko, łącznie z domami, sklepami i szkołami. Projekt opiera się na sieci kanałów biegnących między budynkami, które wyglądają jak pływające struktury w kształcie sześciokąta.

Maldives Floating City to pierwsze pływające miasto z tysiącami domów, które ma pełne wsparcie rządowe, oparte na przepisach prawnych i tytułach własności dla nabywców.

Oferuje wyjątkową możliwość uzyskania pozwolenia na pobyt wraz z zakupem domu, zapraszając tym samym międzynarodową społeczność do zamieszkania tu na stałe i cieszenia się malediwskim stylem życia oraz doskonałą pogodą i tropikalnym otoczeniem.

Malediwy Floating City opiera się na lokalnej kulturze tego nadmorskiego narodu. Malediwczycy mają silny związek z morzem, więc życie na wodzie jest zgodne z ich kulturą i historią. Miasto charakteryzuje się tym, że wykorzystuje kanały jako główną infrastrukturę logistyczną i bramy, a przez to ograniczającą ruch lądowy do chodzenia i jeżdżenia na rowerze po naturalnych drogach z białego piasku. Nie ma tu samochodów, a jedynie rowery i elektryczne, bezgłośne buggy/scootery.

Jest to unikalne miasto, zarówno nad jak i pod powierzchnią wody, tworzące niebieskie siedliska, które stymulują wzrost koralowców. Do spodniej części miasta przymocowane zostaną sztuczne ławice koralowe, które będą stymulować koralowce do naturalnego wzrostu. Zanurzone i chronione rafy koralowe laguny zapewnią naturalny falochron (redukujący fale), który w połączeniu z powiązaną siatką struktur pływających zapewni mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo.

Ceny zaczną się od 150 000 USD za kawalerkę i mogą wzrosnąć do 250 000 USD za dom rodzinny.

Zapewne miasto będzie stanowić piękną atrakcję turystyczną nie tylko do zwiedzani, ale również zamieszkania.

 

Źródło:

https://maldivesfloatingcity.com/

A floating city to house 20,000 people coming up in Maldives by 2027

Zobacz także

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Chcesz sprzedać, kupić nieruchomość?

Skontaktuj się z nami

lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, ta strona używa cookies. Dowiedz się, jak używamy cookies i jak można zmienić swoje ustawienia.