Blog

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Oxagon jako katalizator wzrostu gospodarczego

data publikacji
31.03.2023
udostępnij
Oxagon jako katalizator wzrostu gospodarczego

Oxagon będzie jednym z 10 regionów w ramach projektu Neom w północno-wschodniej części Arabii Saudyjskiej i stanie się miastem portowym nad Morzem Czerwonym, zaprojektowanym tak, aby wykorzystać możliwości żeglugi przez Kanał Sueski.

Miasto będzie działać jako port i węzeł logistyczny dla szerszego projektu Neom – regionu zasilanego energią odnawialną, który stanowi część planu Arabii Saudyjskiej Vision 2030, mającego na celu dywersyfikację gospodarki i zminimalizowanie zależności od ropy naftowej.

Oxagon będzie miał charakterystyczny ośmiokątny kształt, z częścią zabudowy na lądzie i dużą częścią wystającą do Morza Czerwonego.

Oddzielona od lądu kanałem żeglugowym, deweloperzy Neom twierdzą, że część przybrzeżna miasta będzie „największą na świecie pływającą strukturą”.

Pływające miasto będzie zorganizowane wokół wypełnionych wodą placów połączonych małymi kanałami. Znajdzie się w nim także terminal statków wycieczkowych i centrum badań oceanograficznych.

„Oxagon będzie katalizatorem wzrostu gospodarczego i różnorodności w Neom i Królestwie, dalej spełniając nasze ambicje w ramach Wizji 2030” – powiedział saudyjski książę koronny Mohammed bin Salman.

Oxagon przyczyni się do ponownego zdefiniowania światowego podejścia do rozwoju przemysłowego w przyszłości, chroniąc środowisko, jednocześnie tworząc miejsca pracy i wzrost gospodarczy dla Neom. Przyczyni się do regionalnego handlu i handlu Arabii Saudyjskiej oraz wesprze tworzenie nowego punktu centralnego dla globalnych przepływów handlowych.

Źródło: deezen.com, https://neom.directory, www.neoem.com

Zobacz także

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Chcesz sprzedać, kupić nieruchomość?

Skontaktuj się z nami

lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, ta strona używa cookies. Dowiedz się, jak używamy cookies i jak można zmienić swoje ustawienia.