Blog

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Futurystyczne miasto Akoncity

data publikacji
2.03.2023
udostępnij
Futurystyczne miasto Akoncity

AKONCITY ma stać się futurystycznym miastem Senegalu. Zamierzeniem jest, aby miasto stało się kolebką innowacyjności i rozwoju poprzez zapewnienie doskonałych warunków edukacyjnych. Akoncity ma za zadanie rozwinąć gospodarkę kraju tworząc najbardziej rewolucyjny przemysł. Ma zapewnić futurystyczne mieszkania wraz z bazą usługową i rozrywkową. Budynki jakie powstaną będą budynkami mieszkalnymi dla klasy średniej i wyższej.

Rozwijająca się gospodarka Senegalu jest nastawiona na różnorodne inwestycje, które wpłyną na rozwój gospodarczy kraju. Projektanci Akoncity ustalili kilka zasad, które mają pomóc w realizacji wizji futurystycznego miasta.

  1. Ikoniczna struktura Akon Tower ma odzwierciedlać siłę rozwoju.

  2. Futurystyczny projekt ma wskazywać na świadome zrozumienie przeszłości społeczeństwa, odzwierciedlając kulturę i rozwijający się kapitał rynkowy. Lokalne tradycje i dziedzictwo są główną wartością, która pomaga w holistycznym podejściu do projektowania futurystycznego miasta.

AkonCity znajduje się w samym sercu parku Cadastral de Mbodiene. Taka lokalizacja jest łatwo dostępna dla osób dojeżdżających do pracy, jak również dla ogółu społeczeństwa. Obecność przyrody oraz bliskość Oceanu Atlantyckiego ma wpływać na komfort życia mieszkańców.

Otwarte przestrzenie zostaną obsadzone rodzimymi drzewami i kwiatami, wtapiając się w krajobraz, a jednocześnie stojąc osobno wzdłuż linii wybudowanych i wytyczonych ścieżek. Spacerując wzdłuż natury i wody aż do serca osiedla, budynki mieszkalne będą odzwierciedlać spacer po kreatywnym lesie stworzonym przez człowieka, który oddaje połączenie natury z kulturą przeniesione w futurystyczny świat. Ścieżki łączące budynki są reinterpretacją ludzkiej geometrii komunikacji.

Akoncity będzie się składać z tzw.dystryktów.

African Culture Village

Turystyka jest jednym z najbardziej obiecujących sektorów rozwoju Afryki. Afryka ma duże możliwości wykorzystania potencjału turystyki do wspierania wzrostu gospodarczego i zwiększenia swojego udziału w gospodarce światowej. Ponadto, turystyka stwarza możliwości dla milionów społeczności goszczących w Afryce i zapewnia przychody przeznaczone na ochronę kultury i środowiska.

Stworzenie w Afryce możliwości rozwoju konkurencyjnej oferty turystycznej i zarządzania nią ma zatem fundamentalne znaczenie. Produkty turystyczne są istotnym filarem w rozwoju każdego miejsca turystycznego.

Offices anad Residential

Apartamenty

Ten projekt jest pozycjonowany na najwyższym poziomie luksusu. Celem projektu jest przekroczenie oczekiwań deweloperów i użytkowników końcowych, zarówno w zakresie natychmiastowego efektu wizualnego, jak i długoterminowej praktyczności.

Każda pojedyncza jednostka mieszkalna jest przemyślana, aby spełniać wymagania luksusowego klienta. Jako „budynek butikowy”, komunikuje prestiżowe życie zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Mieszkańcy wybiorą te apartamenty ze względu na ich wizjonerskie przestrzenie, luksus bycia obsługiwanym przez najnowocześniejsze i wbudowane systemy interaktywne oraz liczne znakomite udogodnienia.

Biurowiec

Architektura rozwija się jako gra pomiędzy siłą i przejrzystością, napięciem pomiędzy wzorzystymi elementami, wewnętrznymi przestrzeniami i geometrycznie bardziej prostymi objętościami.

Intrygujący otwór w suficie w centrum budynku, daje widok na piętra budynku powyżej dla zbliżających się gości, tworząc w ten sposób uczucie powitania. Dynamiczny wzór obejmuje formę na wszystkich poziomach skali w jednym geście, podążając za morfologiczną ewolucją całej struktury.

Dzielnica rozrywki

W tej dzielnicy znajdziemy:

1.Stadion koncertowy i sportowy
2. Centrum handlowe (Fashion District, food court, kino i ogólny handel detaliczny)
3. Kasyno
4. 5-gwiazdkowy ośrodek wypoczynkowy obejmuje następujące elementy:
– Sala balowa
– Sala konferencyjna
– Restauracja międzynarodowa
– Park wodny
– Pokoje zręcznościowe
– Plac zabaw dla dzieci

Zdrowie i bezpieczeństwo

Szpital i przychodnia

W ciągu ostatnich kilku dekad gwałtowny postęp zarówno w dziedzinie technologii medycznych, jak i konsumenckich, stworzył rewolucyjne możliwości w każdym aspekcie opieki zdrowotnej, od profilaktyki, przez diagnostykę, po leczenie i nie tylko. Od opieki profilaktycznej opartej na DNA do cyfrowych spotkań z lekarzami oddalonymi o tysiące mil.

AKONCITY stawia na rozwój edukacji i badań. Oferuje szpital i ambulatorium przyszłości.

Dzielnica Edukacyjna

Park edukacyjny AKONCITY jest miejscem dla międzynarodowych i krajowych instytucji kulturalnych, edukacyjnych, naukowo-badawczych.
Jest to symbol tożsamości Senegalu zobowiązujący do bycia unikalnym, współczesnym środowiskiem, które dostarcza naukę jako transformujące doświadczenie dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich pochodzenia, wieku i okoliczności.
Integracyjny kampus, gdzie nauka jest częścią sposobu życia społeczności oraz wizji lepszej przyszłości dla młodych z Afryki.


Dzielnica technologiczna

Parki technologiczne mają za zadanie ułatwić produkcję i komercjalizację zaawansowanych technologii poprzez tworzenie synergii pomiędzy ośrodkami badawczymi, instytucjami edukacyjnymi i firmami technologicznymi.

Zazwyczaj lokatorami parków technologicznych są międzynarodowe placówki pełniące rolę lidera dla małych firm we wczesnej fazie rozwoju, realizujące ambitną strategię wzrostu opartą na inkubacji nowych pomysłów.

Dzielnica Senewood

Filmowanie, nagrywanie Studios & Media.

W dzielnicy tej będzie znajdować się największe studio produkcyjne w Afryce

Jak twórcy określają miasto:AKONCITY jest przedłużeniem morza na ląd, z falami nurkującymi głęboko w korzeniach każdego budynku, sprawiając, że tańczą one przy muzyce AKON, aby uczcić powstanie AKONCITY odzwierciedlającego nic innego jak szczęście przynoszące nie mniej niż sukces.”
AKON

Źródło:https://akoncity.com/

Zobacz także

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Chcesz sprzedać, kupić nieruchomość?

Skontaktuj się z nami

lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

Fiero Nieruchomości - Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, ta strona używa cookies. Dowiedz się, jak używamy cookies i jak można zmienić swoje ustawienia.